Aktuality

15.červenec 2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se nezadržitelně blíží. V rámci 9. ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu se od 27. do 31. července po území České republiky budou prohánět profesionální i amatérští cyklisté. Jedinečnost tohoto nepřetržitého čtyřdenního závodu tkví nejen v jeho délce, kdy na závodníky čeká 2 222 kilometru, ale hlavně propojuje sportovní výkony zdravých a hendikepovaných sportovců, kdy je součástí každého z týmů jeden závodník se zdravotním postižením.

15.červenec Miliardový podpis pomůže důležitým investicím

Miliardový podpis pomůže důležitým investicím

Hejtman Martin Červíček podepsal smlouvu k investičnímu úvěru, který kraj hodlá čerpat na důležité projekty jako je výstavba nových pavilonů jičínské a rychnovské nemocnice, dostavba Domova U Biřičky nebo také druhá etapa modernizace Oblastní nemocnice Náchod.

14.červenec Milovníci železnice se o víkendu mohou svézt historickým vlakem

Milovníci železnice se o víkendu mohou svézt historickým vlakem

Klub přátel železnic Českého ráje za podpory Královéhradeckého kraje organizuje jízdy historickými vlaky. Jedinečný zážitek mohou zájemci spojit s dalšími výlety. V rámci Krkonošského parního víkendu historické vlaky poprvé pojedou od 16. do 19. července na trasách Vrchlabí - Rokytnice nad Jizerou a Turnov – Martinice v Krkonoších.

13.červenec Rozšíření a modernizace Domova U Biřičky má konkrétní podobu

Rozšíření a modernizace Domova U Biřičky má konkrétní podobu

Modernizace a dostavba Domova U Biřičky v Hradci Králové má konkrétní podobu. Krajští radní vybrali architektonickou studii, podle níž vyroste u hradeckého domova pro seniory nová budova, v níž bude celkem šest domácností po 20 klientech. Celková kapacita zařízení se po dokončení stavebních prací navýší na 400 klientů.

9.červenec Podpora budování páteřní síť cyklotras bude pokračovat

Dotační program přeshraniční spolupráce mezi Českem a Polskem bude pokračovat

Členové monitorovacího výboru přeshraničního programu Interreg V-A ČR - Polsko podpořili celkem pět projektů s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje, zejména v oblasti digitalizace či podpory přeshraniční spolupráce mezi oběma státy po pandemii covid-19, na které lze čerpat dotaci v celkovém objemu za zhruba 17,5 milionu korun. S blížícím se koncem současného dotačního programu současně vrcholí přípravy nového programu, ze kterého bude možno získat finanční prostředky v dalším období.

9.červenec Kraj hledá využití pro areál kláštera v Opočně

Kraj hledá využití pro areál kláštera v Opočně

Královéhradecký kraj řeší využití budov kapucínského kláštera v Opočně, které spadají do majetku kraje. S cílem spolupráce při oživení a obnově kláštera kraj oslovil vedení města Opočna, Univerzitu Karlovu v Praze a organizaci Nová síť.

9.červenec Stavba obchvatu Domašína se blíží k cílové pásce

Stavba obchvatu Domašína se blíží k cílové pásce

Stavba dvoukilometrového obchvatu Domašína v zóně Kvasiny–Solnice, která začala loni na jaře, by měla být hotova v prosinci. Stavba pokračuje podle plánu, v létě by se měly pokládat vrchní asfaltobetonové vrstvy vozovky. Obchvat mimo Domašín svede dopravu do kvasinské Škody Auto.

8.červenec Na podzim startuje soutěž o nejlepší úřad v prosazování rovných příležitostí

Odstartovala soutěž o nejlepší úřad v prosazování rovných příležitostí

Jste úřad veřejné správy, který se může pochlubit svými úspěchy v prosazování rovnosti žen a mužů? Nebo jste úřad, který zná řešení, jak této rovnosti dosáhnout? Ministerstvo vnitra a Institut pro veřejnou správu Praha společně s Úřadem vlády České republiky i letos vyhlašuje soutěž Úřad na cestě k rovnosti, kde budete moci své zkušenosti i plány v této oblasti uplatnit.

8.červenec Gymnázium v Náchodě bude mít nové učebny

Gymnázium v Náchodě bude mít nové učebny

Královéhradecký kraj plánuje rekonstrukci odborných učeben přírodovědných předmětů, výpočetní techniky a jazykových laboratoří na náchodském gymnáziu. K investici za zhruba 18 milionů korun vyhlásil veřejnou zakázku zpracování projektové dokumentace. Její předpokládaná hodnota činí 900 tisíc korun s DPH.

7.červenec Architektonická soutěž ukáže nejlepší řešení pro chráněné bydlení v Nové Pace

Architektonická soutěž ukáže nejlepší řešení pro chráněné bydlení v Nové Pace

Královéhradecký kraj vyhlašuje otevřenou soutěž o návrh architektonického a projektového řešení výstavby chráněného bydlení v Nové Pace. Návrh na vybudování zázemí pro pobytové sociální služby dospělým klientům s mentálním či kombinovaným postižením musí respektovat předpokládanou výši investičních nákladů do 40 milionů korun bez DPH. Žádost o účast mohou architekti podávat do 26. července.