Aktuality

10.srpen Do partnerského Užhorodu kraj poslal další náklad s humanitární pomocí

Do partnerského Užhorodu kraj poslal další náklad s humanitární pomocí

Hejtmanství Královéhradeckého kraje prostřednictvím svého zdravotnického holdingu vypravilo 9. srpna do Zakarpatské oblasti 27 palet zdravotnického materiálu o hmotnosti sedmi tun v celkové hodnotě 1,2 milionu korun. Kamion s humanitární pomocí pravděpodobně dorazí na místo určení v ukrajinském Užhorodě zítra večer. Jde o čtvrtou zásilku humanitární pomoci, kterou kraj posílá do svého partnerského regionu.

10.srpen Tradiční pořádání Týdne vzdělávání dospělých se v Královéhradeckém kraji uskuteční od 7. do 11. listopadu 2022

Můžete se již přihlásit, pořádání Týdne vzdělávání dospělých se v Královéhradeckém kraji uskuteční od 7. do 11. listopadu 2022

V letošním roce bude Královéhradecký kraj opět realizovat Týden vzdělávání dospělých. Pokud se chcete zapojit a podělit o vaše zkušenosti, zrealizovat semináře, workshopy, kreativní dílny, webináře a další formy aktivit a prezentací, můžete se přihlásit do 9. září skrze elektronický formulář. Vaše účast je zcela bezplatná a semináře jsou určeny pro odborníky i širokou veřejnost.

10.srpen Na folklorním festivalu v Červeném Kostelci vystoupí 4TET i soubor z Kapverd

Na folklorním festivalu v Červeném Kostelci vystoupí 4TET i soubor z Kapverd

V Červeném Kostelci se mezi 17. a 21. srpnem uskuteční 68. ročník mezinárodního folklorního festivalu. Pozvání letos přijaly soubory nejen z Česka a Slovenska, divákům se představí také Poláci, Portugalci i soubor z Kapverdských ostrovů. Součástí programu bude i vyhlášení Mistra tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje.

5.srpen ilustračka

K ochraně jedinečné přírody hradeckého regionu může přispět každý

Různé typy chráněných území tvoří více než pětinu rozlohy Královéhradeckého kraje. Z celkem 140 takových oblastí, zasahujících i jen z části na území regionu, jich spravuje krajský úřad v kategorii přírodní památka a přírodní rezervace 93. Nejvíce plochy zaujímají tři chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko, Český ráj, Orlické hory a Krkonošský národní park (KRNAP), jejichž posláním je především ochrana jedinečné přírody. K tomu mohou dodržováním pravidel pohybu a chování významně přispět i návštěvníci.

2.srpen Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je publikace, která slouží občanům-pacientům k lepší orientaci ve světě zdravotnictví se zaměřením na poskytování zdravotních služeb. Посібник для пацієнтів – це видання, яке допомагає громадянам-пацієнтам краще орієнтуватися у світі охорони здоров’я, зосереджуючись на наданні медичних послуг.

1.srpen ilustračka

Spolupráce regionální kongresové kanceláře s Czech Hotel Awards pokračuje

Organizátor soutěže Hotel roku Czech Hotel Awards provedl v průběhu května inspekční cestu do dvou hotelů v Královéhradeckém kraji. O službu Navštíveno jako první projevil zájem hotel Bouda Máma Wellness Hotel z Pece pod Sněžkou, následovaný hotelem Safari Lodge ze Dvora Králové nad Labem. Pokračuje tím spolupráce mezi Czech Hotel Awards a regionální kongresovou kanceláří Hradec Králové Region Convention Bureau, kterou se podařilo vyjednat v loňském roce. Oba hotely se v soutěži Hotel roku Královéhradeckého kraje umístily na stupních vítězů.