Aktuality

6.únor Červený Kostelec ožije 26. ročníkem divadelního festivalu

Červený Kostelec ožije 26. ročníkem divadelního festivalu

Již 26. ročník festivalu činoherního a hudebního divadla proběhne v Červeném Kostelci 16.-19.února. Krajská postupová přehlídka přivítá jedenáct amatérských souborů, které uvedou to nejlepší z jejich loňské produkce. V programu si své najdou diváci klasických kusů z pera Gogola, Moliéra i Čapka, ale také ti, kterým není cizí současná dramatika nebo autorské divadlo. O tom, kdo zvítězí a postoupí do celorepublikové přehlídky, rozhodne odborná porota, ve které zasednou profesionálové z DAMU a JAMU i další divadelní odborníci.

6.únor ilustračka

Spolupráce Královéhradeckého a Banskobystrického kraje sílí. Slovenští partneři podpoří kandidaturu Broumova

Zástupci Banskobystrického samosprávného kraje v čele s předsedou Ondrejem Lunterem vyslovili podporu projektu oslavujícího kulturní rozmanitost – Broumov 2028. Stalo se tak u příležitosti první oficiální návštěvy nově zvoleného předsedy v Královéhradeckém kraji. Hejtman Martin Červíček a další zástupci kraje se slovenskou delegací navštívili mimo jiné město Broumov usilující o získání titulu Evropské hlavní město kultury, jehož kandidatury je kraj hlavním partnerem.

3.únor Krajská výprava zaznamenala na Olympiádě dětí a mládeže historicky nejlepší výsledek

Krajská výprava zaznamenala na Olympiádě dětí a mládeže historicky nejlepší výsledek

Jubilejní 20. olympiáda dětí a mládeže byla pro mladé sportovce, kteří reprezentovali Královéhradecký kraj, historicky nejúspěšnější. Sportovci získali celkem 31 medailí a v celkovém pořadí krajů obsadili s 252 body poprvé zlatou příčku, a to před Moravskoslezským a Libereckým krajem. Závodníci předvedli skvělé sportovní výkony a všichni účastníci olympiády zažili i jedinečnou atmosféru a z Krkonoš si odvážejí životní zážitky a nová přátelství.

3.únor Rock for People letos poprvé s trvalou záštitou kraje

Královéhradecký kraj podpoří tradiční regionální festivaly a další kulturní akce

Tradiční kulturní akce s trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje se budou i v roce 2023 konat za významného finančního přispění kraje. Více jak 5,85 milionu korun kraj rozdělí pořadatelům 21 akcí, mezi které patří například REGIONY Mezinárodní divadelní festival, festival klasické hudby Za poklady Broumovska nebo mezinárodní festival Rock for People.

2.únor Studentská televize COOlich TV vysílala denní zpravodajství z olympiády

Studentská televize COOlich TV vysílala denní zpravodajství z olympiády

Tři redakční týmy COOlich TV složené ze studentů krajských středních škol natáčely reportáže z Olympiády dětí a mládeže, která se uskutečnila na konci ledna ve Špindlerově Mlýně. Pod odborným vedením si středoškoláci vyzkoušeli několik druhů činností, které se přímo vztahují ke zpravodajské profesi.

2.únor Vyšlo únorové číslo U nás v kraji

Vyšlo únorové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě června a srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

1.únor Trojnásobná olympionička vytvořila sladké překvapení k 20 letům trvání projektu ODM

Trojnásobná olympionička vytvořila sladké překvapení k 20 letům trvání projektu ODM

Skulpturu v podobě lyžaře z cukrářské modelovací hmoty k jubilejní 20. Olympiádě dětí a mládeže ČR 2023 vytvořila Eliška Hebká, absolventka Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka a držitelka dvou zlatých medailí v cukrářské artistice ze Světové olympiády kuchařů a cukrářů IKA Erfurt. V roce 2020 přidala do sbírky další zlatou medaili na Světové olympiádě IKA Stuttgart.

1.únor Hejtman jednal se starosty o problémech v oblasti dětské ambulantní péče

Hejtman jednal se starosty o problémech v oblasti dětské ambulantní péče

V sídle Královéhradeckého kraje se uskutečnilo jednání představitelů kraje a starostů z okresu Náchod v souvislosti s nepříznivým vývojem v oblasti dětské ambulantní péče. Problém nedostatku pediatrů je celorepublikový. Královéhradecký kraj se ho snaží řešit dlouhodobě především prostřednictvím ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven, ale i například cestou spolupráce s městy a obcemi.

31.leden ilustračka

Nepít je umění! Zítra začíná Suchej únor

S heslem Nepít je umění! startuje 11. ročník kampaně Suchej únor, která si dává za cíl osvětu kolem konzumace alkoholu v České republice. Téměř polovina účastníků díky kampani zmírní rizikovou konzumaci alkoholu a každý se stává také důležitou inspirací pro více jak milion obyvatel Česka, kteří jsou na hraně rizikové konzumace a alkoholismu.