Aktuality

16.září Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Sobota 18. září bude v Neratově ve znamení Dne otevřených dveří. Součástí programu, který začne v 10 hodin, budou komentované prohlídky kostela i minipivovaru a další doprovodný program. K dopravě z Hradce Králové, , Častolovic, Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou či Rokytnice v Orlických horách bude možné využít autobusy.

16.září Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Známe výsledky krajského kola soutěží IBM Firma roku 2021 a Moneta Živnostník roku 2021. Firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala společnost WormUP, výrobce potravin z hmyzu. Cenu pro živnostníky získal v regionu cukrář Dominik Mervart.

16.září Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Královéhradecký kraj se v dubnu 2018 zapojil do projektu Česko-polské Hřebenovky. Vrcholová trasa se na území kraje k letošnímu roku pyšní čtyřmi nově vystavěnými rozhlednami a Jánským mostem přes Divokou Orlici. Na polské straně vyrostlo dalších pět rozhleden a jedna byla zrekonstruována. Rozpočet projektu financovaného z evropských fondů počítá s investicemi za 90 milionů korun, z nichž je 95 % už vyčerpáno.

14.září V Hradci Králové se dnes koná Bezpečné nábřeží

Hradecká náplavka bude znovu centrem Bezpečného nábřeží

Na Eliščině a Smetanově nábřeží v Hradci Králové se ve středu 15. září uskuteční třetí ročník prezentační a osvětové akce Bezpečné nábřeží. Složky Integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje a jejich partneři veřejnosti odprezentují nejen svoji techniku, ale také svou každodenní činnost v rámci dynamických ukázek.

13.září Přijďte s námi oslavit Svátek seniorů 16. září na Pivovarském náměstí

Přijďte s námi oslavit Svátek seniorů 16. září na Pivovarském náměstí

Ve čtvrtek 16. září se na Pivovarském náměstí v Hradci Králové uskuteční Svátek seniorů, jehož součástí bude 11. ročník vyhlášení Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje. V rámci odpoledního programu zahraje a zazpívá Skautská dechovka, Smíšený pěvecký sbor Matylda a Tylda nebo STO Jazz Orchestra. Po celý den mohou senioři zdarma navštívit památky města Hradec Králové – Muzeum východních Čech, Galerii moderního umění v Hradci Králové, kostel sv. Mikuláše či vodní elektrárnu Hučák. Pro seniory je vstup volný, akce začíná ve 12 hodin.

10.září Očkování v regionu bude nadále možné na 11 místech

Očkování v regionu bude nadále možné na 11 místech

Od začátku roku zdravotníci v Královéhradeckém kraji podali 605 tisíc dávek vakcíny proti covid-19. Přes 311 tisíc osob už bylo alespoň jednou očkováno a 303 tisíc má očkování dokončené. V kraji bude na podzim v provozu nadále 11 očkovacích míst v nemocnicích. Jejich provozní doba bude ovšem záviset na zájmu o očkování.

10.září Kraj plánuje podpořit kulturu a obnovu památek téměř dvaceti miliony korun

Kraj plánuje podpořit kulturu a obnovu památek téměř dvaceti miliony korun

Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelům schválit návrh dotačních programů v oblasti kultury a památkové péče pro rok 2022. Kraj plánuje rozdělit 19,7 milionu korun a v osmi oblastech podpořit například kulturní aktivity nebo obnovu historických varhan. Největší částka – 11 milionů korun – půjde na obnovu památkového fondu.