Rozvoj kraje - aktuální informace

16.5.2019

Harmonogram akcí

Aktuální přehled plánovaných akcí v rámci projektu KAP KHK.

15.5.2019

Inspektoráty práce se v roce 2018 zaměřily na kontroly nelegálního zaměstnávání

Zvýšené kontroly na odhalování nelegálního zaměstnávání probíhaly v průběhu celého roku na celém území České republiky. Státní úřad inspekce práce uskutečnil kromě průběžně realizované kontrolní činnosti i několik celostátních mimořádných akcí zaměřených na velká pracoviště a nelegální zaměstnávání cizinců. Kontroly budou pokračovat i v letošním roce ve stejném režimu. Cílem všech těchto kontrol není zamezit přístupu pracovníků ze zemí mimo EU na český pracovní trh, ale zajistit, aby byli zaměstnáváni za stejných podmínek jako čeští zaměstnanci či pracovníci ze zemí Evropské unie.

15.5.2019

Rusové dominují mezi zahraničními vlastníky českých firem, následují Slováci a Ukrajinci

Nejčastějšími zahraničními majiteli českých firem jsou Rusové, Slováci, Ukrajinci a Němci. Toto pořadí je neměnné poslední čtyři roky, přestože se počet jimi ovládaných firem mezi lety 2018 a 2019 snižoval. Naopak přibývaly firmy s maďarskými, polskými a rumunskými vlastníky. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode, která se zabývá poskytováním informací o firmách.

15.5.2019

Analytici očekávají letos další zpomalení růstu českého průmyslu

Další zpomalení růstu českého průmyslu očekávají v letošním roce analytici oslovení ČTK. Důvodem je především klesající průmyslová aktivita v Německu. Průmyslová produkce v ČR po lednovém poklesu v únoru meziročně vzrostla o 1,5 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad. Za únorovým růstem průmyslu je podle analytiků především loňská nižší srovnávací základna.