Rozvoj kraje - aktuální informace

21.3.2019

Továrnu ve Dvoře Králové postavíme, rozhání Karsit spekulace o odchodu

Společnost Karsit chce dotáhnout do konce stavbu továrny na autodíly ve Dvoře Králové nad Labem. Na dvorském zastupitelstvu to uvedl ředitel Karsitu Automotive Jan Kříž. Dvoumiliardový projekt jaroměřské firmy od začátku provázejí problémy a neustále jej brzdí série odvolání.

20.3.2019

Série školení v rámci programu Interreg V-A ČR - Polsko

Dne 28. března 2019 se uskuteční v Olomouci školení pro žadatele k prioritní ose 3, dne 4. dubna 2019 se uskuteční v Hradci Králové školení pro příjemce k prioritní ose 2 a 4, dne 2. května 2019 se uskuteční v Hradci Králové školení pro žadatele v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis, dne 7. května 2019 se uskuteční v Hradci Králové školení pro příjemce v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis. Podrobnější informace naleznete na krajské stránce k programu zde - sekce "INTERREG V-A Česká republika - Polsko (pro období 2014-2020)" - Aktuality.

19.3.2019

Harmonogram akcí

Aktuální přehled plánovaných akcí v rámci projektu KAP KHK.

14.3.2019

Britské firmy se stahují z Čech

Velká Británie by měla opustit Evropskou unii koncem března 2019. Poradenská společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, zveřejnila analýzu, ve které porovnává, jak se brexit vyvíjí z pohledu podnikání britských firem v České republice. Aktuální data naznačují, že se britský kapitál z ČR stahuje. Počet firem s britskými majiteli se za poslední rok snížil o 3,3 % a objem kapitálu v základním jmění českých firem o 15 %.

13.3.2019

Výrobce čidel se v Trutnově přestěhuje do nové továrny a bude nabírat

Německá firma Pepperl+Fuchs začne v Trutnově stavět novou továrnu za 200 milionů korun. Do průmyslové zóny Krkonošská pak přestěhuje kompletní výrobu i administrativu z bývalého textilního areálu na okraji sídliště Zelená Louka. Podnik přijme do tří let až stovku zaměstnanců.