Aktuality

29.červenec V lednu se uskuteční další seminář pro žadatele do programu Interreg V-A Česká republika – Polsko

Mezinárodní projekt zvýší uplatnění žáků na trhu práce

Tři krajské střední školy využijí česko-polské spolupráce ke zvyšování kompetencí svých žáků v oblasti průmyslu 4.0 a multimédií a při odstraňování diskriminace na trhu práce mezi partnerskými zeměmi. Projekt „Kompetence 4.0“ je podpořen evropskou dotací ve výši téměř jeden milion eur.

28.červenec Domov důchodců v Černožicích má pět pracovníků nakažených koronavirem

Domov důchodců v Černožicích má pět pracovníků nakažených koronavirem

Pondělní testování klientů a zaměstnanců Domova důchodců Černožice potvrdilo čtyři nakažené koronavirem. Nákaza naštěstí nezasáhla klienty domova, kteří patří do rizikové skupiny. Čtyři pracovnice domova přišly do kontaktu s kolegyní, která se vrátila ze zahraničí a koronavirus u ní test potvrdil minulý týden.

28.červenec Hlavní budova rychnovské průmyslovky má nový kabát

Hlavní budova rychnovské průmyslovky má nový kabát

Zateplení se dočkal další objekt Vyšší odborné školy a Střední odborné školy v Rychnově nad Kněžnou. Stavební úpravy hlavní budovy zahrnovaly vedle zateplení pláště také instalaci vzduchotechniky. Celkové náklady se blíží částce 15 milionů korun.

24.červenec Informace k dotacím - jednotky SDH

Ministerstvo vnitra vyhlásilo dotační program pro jednotky SDH

Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky vyhlašuje "Výzvu k podání žádosti o poskytnutí účelové neinvestiční dotace na výdaje za odbornou přípravu, za uskutečněný zásah jednotky SDH obce mimo územní obvod jejího zřizovatele a na vybavení a opravy neinvestiční povahy" s termínem podání žádostí do 31. srpna 2020.

24.červenec Zákaz návštěv v Domově U Biřičky od 27. července

V Domově U Biřičky od 26. července platí zákaz návštěv

Vzhledem k tomu, že za poslední dny dochází k nárůstu infikovaných koronavirem a lidé migrují mezi rizikovými oblastmi, se rozhodla ředitelka Domova U Biřičky Daniela Lusková pro zákaz návštěv od neděle 26. července. Zákaz návštěv bude platit do odvolání za předpokladu, že 5 dnů po sobě nebude nárůst v ČR vyšší než 100 nových případů nákazy, nebo až ustane dovolenková migrace osob.

20.červenec Jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. To zodpoví specialista na zdravotnické právo

Jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. Nejen to zodpoví specialista na zdravotnické právo

Od 17. září proběhne beseda na téma Zdravotnické právo pro každý den, a to ve městech Náchod, Trutnov, Jičín, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Beseda je určena pro širokou veřejnost, která se dozví, jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. Přednášku vždy povede specialista na zdravotnické právo JUDr. Ondřej Dostál. Vstup je zdarma.

20.červenec Stát rozdělí obcím 250 milionů korun na opravy silnic poničených povodněmi

Stát rozdělí obcím 250 milionů korun na opravy silnic poničených povodněmi

Státní fond dopravní infrastruktury vypsal dotační titul pro obce stižené nedávnými povodněmi. Obce tak mohou zažádat o dotaci na odstranění škod na silnicích, které způsobila velká voda v červnu a červenci. Celkem je stát připraven rozdělit 250 milionů korun. Žadatelem musí být obec, která o dotaci požádá SFDI do 31. 8. Výše jednotlivé dotace může dosáhnout až 100 % nákladů.

17.červenec O letošní BATIST Nej sestřičce rozhodne hlasování veřejnosti. Je odstartováno

O letošní BATIST Nej sestřičce rozhodne hlasování veřejnosti. Je odstartováno

Hlasování o BATIST Nej sestřičku 2020 je spuštěno. Dvanáct sympatických zdravotních sester se uchází o hlasy již ve 12. ročníku soutěže, jejímž cílem je především poděkovat sestrám a nelékařským pracovníkům za jejich celoroční práci. Hlasování probíhá na stránkách www.nejsestricka.cz až do 6. září.