Aktuality

3.srpen Hronov patří divadlu

Hronov patří divadlu

Jubilejní 90. ročník nejstaršího divadelního festivalu na světě se koná v tomto týdnu v rodišti významného spisovatele. Slavnostní zahájení Jiráskova Hronova si nenechal ujít hejtman Jiří Štěpán ani ministr kultury Lubomír Zaorálek. Průvodcem jim byl starosta Petr Koleta.

3.srpen Martina Berdychová: Ředitele škol musíme motivovat nejen finančně

Martina Berdychová: Ředitele škol musíme motivovat nejen finančně

Rada Královéhradeckého kraje schválila novely směrnic, které se týkají výše příplatku za vedení, poskytování osobního a zvláštního příplatku a udělování odměn ředitelům škol a školských zařízení zřizovaných krajem. V plánu je i zavedení systému komplexní podpory ředitelům škol.

31.červenec Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Pracovníci v sociálních službách dostanou mimořádné odměny

Více než 43 milionů korun rozdělí Královéhradecký kraj mezi zaměstnance svých sociálních zařízení v souvislosti s výkonem povolání v době epidemie koronaviru. Tuto částku kraj obdržel od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci mimořádné dotace.

31.červenec Kandidátky pro krajské volby podalo 12 subjektů

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 subjektů

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí a koalic. Do 3. srpna mohou své kandidátky ještě upravovat. Na základě rozhodnutí prezidenta ČR z 9. dubna se volby do krajských zastupitelstev uskuteční 2. a 3. října 2020.

30.červenec Testy neprokázaly další šíření nákazy na krajském úřadu

Testy neprokázaly další šíření nákazy na krajském úřadu

Testy na koronavirus neprokázaly další šíření nákazy mezi 15 úředníky Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, kteří přišli do kontaktu s nakaženým kolegou. Všichni nadále zůstávají v domácí karanténě. Kraj ode dneška upřesňuje nová preventivní opatření pro zaměstnance. Provoz úřadu zůstává nezměněn.

29.červenec LDN Opočno od středy ruší návštěvy

LDN Opočno od středy ruší návštěvy

Léčebna dlouhodobě nemocných v Opočně od středy 29. 7. zakáže návštěvy pacientů. Důvodem je podle jejího ředitele Josefa Fajstauera nedodržování předepsaných opatření návštěvníky léčebny zavedených z důvodu šíření koronaviru.