Aktuality

12.květen Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2019/2020 vyhlásil stipendia pro studenty 6. ročníků lékařských fakult ve studijním programu všeobecné lékařství, kteří mají zájem v budoucnu pracovat pro poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje. Žádostí lze podávat do 5. června, na vyplacení stipendií má fond připraveno 5,6 milionu korun.

7.květen Mezinárodní visegrádský fond pomáhá v boji proti koronaviru

Mezinárodní visegrádský fond pomáhá v boji proti koronaviru

Mezinárodní visegrádský fond nastavil nové formy spolupráce v návaznosti na současnou krizovou situaci. Vedle pravidelných oblastí podpory nově vítá i inovativní nápady a budování specifických kapacit pro řešení důsledků pandemie covid-19. Zájemci mohou zasílat přihlášky do 1. června.

7.květen Vyšlo květnové číslo U nás v kraji

Vyšlo květnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

6.květen Vlakem až za polské hranice! Kraj obnovuje přeshraniční železniční dopravu

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se postupně vrací k normálu

Vzhledem k epidemiologické situaci v ČR a postupnému rozvolňování vládních opatření přistupuje Královéhradecký kraj k postupnému rušení mimořádných opatření ve veřejné dopravě. Vlakové i autobusové spoje přibydou v pondělí 11. května, další pak o dva týdny později.

6.květen Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun

Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun

Královéhradecký kraj pokračuje v nakupování ochranných pomůcek pro boj s koronavirem. Podařilo se mu zajistit více jak 309 tisíc respirátorů a 481 tisíc ústenek. Nově pořídil i několik desítek bezkontaktních teploměrů a oxymetrů. Kraj za ochranné pomůcky zatím utratil z vlastních zdrojů téměř 58 milionů korun. Nyní se připravuje na centrální nákup ochranných pomůcek.

5.květen Most v Nechanicích čeká omezení

Most v Nechanicích čeká omezení

Až do plánované rekonstrukce budou na mostě evidenční číslo 323-007 v Nechanicích platit omezení pro motoristy. Rychlost se od pondělí 11. května sníží na 30 kilometrů v hodině a začne platit úprava přednosti v jízdě. Zatížitelnost pro běžný provoz bude 19 tun.

5.květen Zastupitelstvo schválilo finance na přesun dat pro nemocniční informační systém

Zastupitelstvo schválilo finance na přesun dat pro nemocniční informační systém

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili dotaci ve výši 16,5 milionu korun pro Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který touto částkou uhradí přesun dat do nově zřizovaného nemocničního informačního systému (NIS) a integraci NIS se stávajícími systémy provozovanými v nemocnicích, jako je ekonomický systém, objednávkový systém či systém pro lékárny.

4.květen Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun

Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun

Královéhradecký kra letos v Programu obnovy venkova rozdělí 50,25 milionu korun mezi 72 žadatelů. Program mohou využívat obce do 3000 obyvatel na obnovu občanské vybavenosti, infrastruktury, památek či vodních nádrží, na úpravu veřejných prostranství nebo nakládání s odpady.