Aktuality

18.červen Náměstkyně Berdychová: Finanční podporu sportu chceme nadále navyšovat

Náměstkyně Berdychová: Finanční podporu sportu chceme nadále navyšovat

Královéhradecký kraj průběžně vyhodnotil plnění Memoranda o spolupráci mezi krajem a Všesportovním kolegiem Královéhradeckého kraje (VŠK KHK), které vešlo v platnost dubnu loňského roku. Memorandum se zaměřuje na spolupráci v oblasti rozvoje sportu a jeho podmínek v kraji a zlepšení úrovně pohybových aktivit obyvatel kraje.

18.červen Na podzim startuje soutěž o nejlepší úřad v prosazování rovných příležitostí

Startuje soutěž o nejlepší úřad v prosazování rovných příležitostí

Jste úřad veřejné správy, který se může pochlubit svými úspěchy v prosazování rovnosti žen a mužů? Nebo jste úřad, který zná řešení, jak této rovnosti dosáhnout? Ministerstvo vnitra a Institut pro veřejnou správu Praha společně s Úřadem vlády České republiky i letos vyhlašuje soutěž Úřad na cestě k rovnosti, kde budete moci své zkušenosti i plány v této oblasti uplatnit.

18.červen Nové Domky Na Květné poslouží seniorům v Borohrádku

Nové Domky Na Květné poslouží seniorům v Borohrádku

Královéhradecký kraj v Borohrádku zahájil investiční akci za necelých 58 milionů korun. Výstavbou nových Domků Na Květné pro zdejší domov důchodců zvýší kraj jeho kapacitu o 24 sociálních lůžek. Ukončení stavebních prací je plánováno v srpnu 2021.

15.červen Za pomoc v době koronaviru kraj rozdělí milion korun mezi 119 studentů medicíny

Za pomoc v době koronaviru kraj rozdělí milion korun mezi 119 studentů medicíny

Královéhradecký kraj vyplatí finanční odměny za bezmála milion korun mezi 119 mediků, kteří v době nouzového stavu dobrovolně pomáhali ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Finanční dar dnes schválila rada kraje. Kraj zároveň odmění i dvě studentky oboru sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, které v době koronaviru pracovaly v sociálních zařízeních.

12.červen Kraj chce pomoci Novému Bydžovu s likvidací staré ekologické zátěže

Kraj pomůže Novému Bydžovu s likvidací staré ekologické zátěže

Rada Královéhradeckého kraje navrhla poskytnout finanční podporu městu Nový Bydžov na likvidaci staré ekologické zátěže v areálu bývalého podniku Kovoplast a jeho okolí. Pokud záměr schválí krajští zastupitelé 22. června, kraj městu poskytne více jak 10,7 milionu korun. Se znečištěním spodní vody město bojuje už téměř 12 let.