Aktuality

20.srpen Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Zdravotnický nadační fond vypisuje druhé kolo stipendijního programu pro mediky

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vypisuje letos již druhé kolo pro příjem žádostí o stipendium pro studenty šestých ročníků lékařských fakult, kteří se zaváží vykonávat práci u poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje po dobu nejméně čtyř let. Lhůta pro podání žádosti je do 21. září. 2020.

19.srpen Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Královéhradecký kraj obdržel informaci o kroku stavebního úřadu v Dobrušce ve věci nového silničního obchvatu v Opočně. V dané věci se kraj spojil se zhotovitelem stavby, který bezodkladně přijal opatření podle výzvy stavebního úřadu a část obchvatu uzavřel.

19.srpen Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Královéhradecký kraj nakoupil téměř 6 tisíc kusů stavebnic ROTO Abeceda pro děti, které nastoupí 1. září do prvních tříd všech základních škol bez ohledu na zřizovatele. Jedná se o kreativní sadu plochých dílků se šrouby a maticemi na podporu jemné motoriky a technické představivosti v celkové hodnotě 580 tisíc korun.

14.srpen Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 13 politických stran, hnutí a koalic. Jednu kandidátní listinu musel krajský úřad odmítnout z důvodu opožděného podání. Celkem tři volební strany provedly do 3. srpna na kandidátní listině změny, které spočívaly v doplnění kandidátů či změně v jejich pořadí.

13.srpen Kraj ocení dobrovolníky za obnovu architektonického dědictví

Kraj ocení dobrovolníky za obnovu architektonického dědictví

Rada kraje schválila vyhlašování Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči v Královéhradeckém kraji. Rada bude ocenění udělovat každoročně od roku 2021. Letošní ročník kraj považuje za pilotní, cenu obdrží pouze jeden laureát, a to Komitét pro udržování památek z války 1866.