Aktuality

29.květen Vítězem první architektonické soutěže je tým slovenských architektů

Vítězem první architektonické soutěže je tým slovenských architektů

Rada Královéhradeckého kraje potvrdila vítěze první architektonické soutěže, veřejné zakázky s názvem Sportovní hala pro tělesnou výchovu – Nová Paka a rozhodla o uzavření smlouvy o dílo. Nejúspěšnější se stal návrh ateliéru studený architekti, s. r. o., ze Slovenské republiky, jehož tým nyní zpracuje projektovou dokumentaci.

29.květen Kraj podpoří preventivní programy Spirála pro děti a mládež

Kraj podpoří preventivní programy Spirála pro děti a mládež

Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelstvu schválit individuální dotaci ve výši 350 tisíc korun neziskové organizaci PROSTOR PRO. Finanční prostředky pomohou zajistit preventivní programy Spirála určené pro žáky základních a středních škol, které o ně projevují velký zájem.

29.květen Kraj zaktualizuje projekt na výstavbu operačních sálů dvorské nemocnice

Kraj zaktualizuje projekt na výstavbu operačních sálů dvorské nemocnice

Královéhradecký kraj nechá zrevidovat a upravit projektovou dokumentaci pro přístavbu operačních sálů na dvorním traktu laboratoří Městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Rada schválila navýšení krajského rozpočtu o 300 tisíc korun na revizi a úpravu projektové dokumentace. S výstavbou operačních sálů se počítá v rámci přístavby prvního patra laboratoří, která se otevřela v roce 2017.

28.květen Cena Jože Plečnika ocení významné osobnosti. Ceny Patria Nostra ocení nejlepší stavbu. Nominace zasílejte do 10. června

Cena Jože Plečnika ocení významné osobnosti. Cena Patria Nostra ocení nejlepší stavbu. Nominace zasílejte do 10. června

Až do 10. června můžete zasílat nominace na laureáty Ceny Patria Nostra pro nejlepší stavbu a Cenu Jože Plečnika pro významnou osobnost, která se v uplynulých 30 letech zasadila o rozvoj venkova v našem kraji. Královéhradecký kraj se tak připojuje k projektu Náš venkov 1990–2020. Slavnostní ceremoniál se uskuteční 1. října 2020 ve Španělském sále Pražského hradu.

28.květen Koronavirová krize už kraj stála 300 milionů korun na daňových příjmech

Koronavirová krize už kraj stála 300 milionů korun na daňových příjmech

Královéhradecký kraj očekává, že do konce roku přijde o téměř půl miliardy korun z daňových příjmů. Za poslední tři měsíce zaznamenal výpadek už ve výši 300 milionů korun. Začal proto připravovat plán úsporných opatření. Ta budou znamenat posun termínů budoucích investic, ale i snížení nákladů těch započatých. Přes 60 milionů korun letos ušetří také na provozních nákladech.

28.květen V Robousích roste nový depozitář

V Robousích roste nový depozitář

Královéhradecký kraj financuje ze svého rozpočtu stavbu nového depozitáře Regionálního muzea a galerie v Jičíně za více jak 29 milionů korun. Stavební práce, které začaly na začátku března tohoto roku v areálu bývalé fary v Jičíně-Robousích by měly skončit v červenci 2021. Muzeum využije nový depozitář k uložení sbírkových předmětů v prostorách s vhodnými klimatických podmínkami, a také zajistí jejich větší bezpečnost.

27.květen Unikátní projekt připomene odkaz arcibiskupa Karla Otčenáška

Unikátní projekt připomene odkaz arcibiskupa Karla Otčenáška

Za podpory Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové můžete být součástí jedinečné výstavy věnované významné osobnosti našeho regionu. Exteriérová výstava Arcibiskup Karel Otčenášek - 23. biskup královéhradecký (1920-2011) připomene příběh a odkaz osobnosti, která by letos v březnu oslavila sté narozeniny.

26.květen Ocenění Nositel tradice lidových řemesel putuje i do Královéhradeckého kraje

Ocenění Nositel tradice lidových řemesel putuje i do Královéhradeckého kraje

V letošním roce obdrží prestižní ocenění Nositel tradice lidových řemesel zástupci z Královéhradeckého kraje Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem za výrobu tiskařských forem na modrotisk a Jana Štefková z Merklovic u Vamberka v oboru tradiční vamberecká mnohopárová a pásková krajka. Ocenění vybraným lidovým tvůrcům, kteří se výrazně podílejí na výrobě předmětů tradičními technologickými postupy, uděluje od roku 2001 Ministr kultury České republiky.