Aktuality

9.červen Domovy důchodců Borohrádek a Albrechtice se spojí. Vzniknou Domovy na Orlici

Domovy důchodců Borohrádek a Albrechtice se spojí. Vzniknou Domovy na Orlici

Od 1. ledna příštího roku dojde ke sloučení dvou krajských domovů důchodců v Borohrádku a Albrechticích nad Orlicí. Vznikne nový domov důchodců s názvem Domovy na Orlici. Důvodem je probíhající výstavba nových kapacit Domova důchodců Albrechtice n. Orl. v areálu Domova důchodců Borohrádek za 57 milionů korun. Zařízení díky tomuto kroku poslouží jako jeden provozní areál. Záměr sloučení organizací a změnu názvu schválila rada, zastupitelstvo o něm rozhodne na svém červnovém zasedání.

9.červen Zlatý erb

Hattrick dokonán! Lovčice opět získaly Zlatý erb

Vyhlášení výsledků krajského kola 22. ročníku soutěže Zlatý erb se konalo v úterý 9. června od 10 hodin v sále Albrechta z Valdštejna v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Bezprecedentního úspěchu dosáhla obec Lovčice, která v loňském roce zvítězila v celostátním kole a již mnohokrát obsadila první příčku v kraji a bodovala i v celostátním kole.

4.červen V Tmavém Dole začala stavba nového oddělení domova důchodců

V Tmavém Dole začala stavba nového oddělení domova důchodců

Královéhradecký kraj v Tmavém Dole zahájil investiční akci za více jak 160 milionů korun. Výstavba nového oddělení tamního domova seniorů, jehož zřizovatelem je kraj, výrazně zlepší kvalitu poskytovaných služeb a zvýší kapacitu domova o 56 lůžek. Stavební práce by měly skončit v červenci 2021.

3.červen Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily

Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily

Královéhradecký kraj nakoupil v rámci projektu AUTA KHK - Alternativní, udržitelné, trendy automobily pro Královéhradecký kraj tři nové elektromobily Nissan Leaf včetně dobíjecích stanic za více jak 2,6 milionu korun. Využívat je budou zaměstnanci krajského úřadu při služebních cestách. Na pořízení se finančně podílel Královéhradecký kraj a Státní fond životního prostředí ČR.

2.červen Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

2.červen Milionová modelka pomůže budoucím veterinářům

Milionová modelka pomůže budoucím veterinářům

Středoškoláci z hradecké veterinární školy nacvičují porod telete a dojení krávy na novém výukovém modelu. Hodnota modelu krávy v životní velikosti včetně telete činí 1,3 milionu korun. Učební pomůcku vyrobila na zakázku veterinární univerzita v Kanadě. Jedná se o první model vyrobený pro evropský trh.

2.červen Koncert k výročí narození T. G. Masaryka 14. června

Koncert k výročí narození T. G. Masaryka 14. června

Letos uplyne 170 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Na Pivovarském náměstí v Hradci Králové proto zazní nejen jeho milované lidové písně, ale také krásné árie a dueta z českých oper Hubička, Prodaná nevěsta a další.

1.červen Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření tamního domova pro seniory ve výši 176,8 milionu korun. Kraj s městem hodlá zařízení výrazně zmodernizovat a navíc rozšířit o 29 nových lůžek. Se zahájením výstavby se počítá na konci roku 2020.