Aktuality

20.červenec Jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. To zodpoví specialista na zdravotnické právo

Jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. Nejen to zodpoví specialista na zdravotnické právo

Od 17. září proběhne beseda na téma Zdravotnické právo pro každý den, a to ve městech Náchod, Trutnov, Jičín, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Beseda je určena pro širokou veřejnost, která se dozví, jak funguje zdravotnictví a jaká práva mají pacienti. Přednášku vždy povede specialista na zdravotnické právo JUDr. Ondřej Dostál. Vstup je zdarma.

20.červenec Stát rozdělí obcím 250 milionů korun na opravy silnic poničených povodněmi

Stát rozdělí obcím 250 milionů korun na opravy silnic poničených povodněmi

Státní fond dopravní infrastruktury vypsal dotační titul pro obce stižené nedávnými povodněmi. Obce tak mohou zažádat o dotaci na odstranění škod na silnicích, které způsobila velká voda v červnu a červenci. Celkem je stát připraven rozdělit 250 milionů korun. Žadatelem musí být obec, která o dotaci požádá SFDI do 31. 8. Výše jednotlivé dotace může dosáhnout až 100 % nákladů.

17.červenec O letošní BATIST Nej sestřičce rozhodne hlasování veřejnosti. Je odstartováno

O letošní BATIST Nej sestřičce rozhodne hlasování veřejnosti. Je odstartováno

Hlasování o BATIST Nej sestřičku 2020 je spuštěno. Dvanáct sympatických zdravotních sester se uchází o hlasy již ve 12. ročníku soutěže, jejímž cílem je především poděkovat sestrám a nelékařským pracovníkům za jejich celoroční práci. Hlasování probíhá na stránkách www.nejsestricka.cz až do 6. září.

15.červenec Stavba za 48 milionů korun umožní činnost centra odborné podpory pro sluchově postižené

Stavba za 48 milionů korun umožní činnost centra odborné podpory pro sluchově postižené

Královéhradecký kraj zahájil stavbu specializovaného centra pro zajištění komplexní odborné podpory rodinám s dětmi se sluchovým postižením v rámci celé republiky. Projekt za více než 48 milionů korun bude součástí VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova Hradec Králové. Financování ve výši 21,8 milionu korun zajistí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, zbytek peněz uhradí kraj ze svého rozpočtu. Dokončení stavby Centra komplexní podpory klientů se sluchovým postižením je plánováno na květen 2021.

14.červenec Kraj letos plánuje opravit další silnice za 238 milionů korun

Kraj letos plánuje opravit další silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využije na to dotaci 238,4 milionu korun, kterou mu přislíbil stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Opravovat se bude mimo jiné v hradeckých Věkoších, ve Dvoře Králové nad Labem či úsek mezi Kostelcem nad Orlicí a Čermnou nad Orlicí.

13.červenec Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vypsal 17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020.

13.červenec Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

V sobotu 1. srpna se uskuteční světová vernisáž výstavy Politické kresby Josefa Čapka 1933-1938. Vernisáž proběhne v rámci slavnostního zahájení výročního ochotnického festivalu 90. Jiráskův Hronov v budově Papírny. Po celý následující týden bude probíhat samotná výstava, kterou vytvořil Urlich Grochtmann ze společnosti Čapek-Gesellschaft. Putovní výstava bude uspořádána v české verzi.

10.červenec Symbolické křesadlo oceňuje práci dobrovolníků

Symbolické křesadlo oceňuje práci dobrovolníků

Pět dobrovolnic v Královéhradeckém kraji převzalo z rukou hejtmana Jiřího Štěpána ocenění za dobrovolnickou činnost a pomoc druhým. Laureátky letošních cen pomáhají například s doučováním dětí, dělají společnost onkologicky nemocným pacientům či připravují volnočasové aktivity pro seniory.