Aktuality

10.srpen Norské fondy pomohou podpoře duševního zdraví ve školách

Norské fondy pomohou podpoře duševního zdraví ve školách

Tři příspěvkové organizace Královéhradeckého kraje se hodlají od roku 2021 zapojit do projektů na podporu duševního zdraví dětí a mládeže v rámci takzvaných Norských fondů. Jedná se o Vyšší odbornou školu zdravotnickou, Střední zdravotnickou školu a Obchodní akademii v Trutnově, Pedagogicko-psychologickou poradnu a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje nebo Školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Královéhradeckého kraje.

7.srpen Martina Berdychová: Dotace na obnovu varhan pomáhají hodnotné nástroje zachraňovat

Martina Berdychová: Dotace na obnovu varhan pomáhají hodnotné nástroje zachraňovat

Za poslední čtyři roky Královéhradecký kraj vyplatil z dotačního programu Obnova historických varhan žadatelům čtyři miliony korun. Krajská finanční podpora pomohla zajistit rekonstrukci hudebních chrámových skvostů v několika kostelech a kaplích našeho regionu. Tento dotační program je v republice ojedinělý. Podmínkou je, aby ke dni podání žádosti o dotaci uplynulo od výroby historického nástroje minimálně 80 let.

6.srpen Hejtman Štěpán: Je potřeba se o barokní skvost postarat

Hejtman Štěpán: Je potřeba se o barokní skvost postarat

Hejtman Jiří Štěpán žádá ministerstvo kultury o zajištění ochrany vzácné barokní památky Braunova Betléma u Hřibojed na Královédvorsku. Sochařské dílo z 18. století vytesané z rostlé skály a zakomponované do přírodní krajiny čeká revitalizace. Spolu s tím by se mělo upravit i nejbližší okolí pro návštěvníky.

5.srpen Bývalá ubytovna se promění na domov pro seniory

Bývalá ubytovna se promění na domov pro seniory

Domov důchodců Lampertice rozšíří své kapacity. Stane se tak díky rekonstrukci dvou objektů bývalé ubytovny v nedalekém Žacléři. Jejich kompletní rekonstrukce vyjde Královéhradecký kraj na více než 120 milionů korun.

3.srpen Hronov patří divadlu

Hronov patří divadlu

Jubilejní 90. ročník nejstaršího divadelního festivalu na světě se koná v tomto týdnu v rodišti významného spisovatele. Slavnostní zahájení Jiráskova Hronova si nenechal ujít hejtman Jiří Štěpán ani ministr kultury Lubomír Zaorálek. Průvodcem jim byl starosta Petr Koleta.

3.srpen Martina Berdychová: Ředitele škol musíme motivovat nejen finančně

Martina Berdychová: Ředitele škol musíme motivovat nejen finančně

Rada Královéhradeckého kraje schválila novely směrnic, které se týkají výše příplatku za vedení, poskytování osobního a zvláštního příplatku a udělování odměn ředitelům škol a školských zařízení zřizovaných krajem. V plánu je i zavedení systému komplexní podpory ředitelům škol.

31.červenec Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Pracovníci v sociálních službách dostanou mimořádné odměny

Více než 43 milionů korun rozdělí Královéhradecký kraj mezi zaměstnance svých sociálních zařízení v souvislosti s výkonem povolání v době epidemie koronaviru. Tuto částku kraj obdržel od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci mimořádné dotace.