Aktuality

29.duben Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

Radní Královéhradeckého kraje schválili výsledek veřejné zakázky a vybrali dodavatele na rekonstrukci střední průmyslové školy stavební v Náchodě. Dodavatelem zakázky s nabídkovou cenou 20,5 milionu korun je firma CE-ING se sídlem v Horních Rybnících. Rekonstrukce náchodské školy začne letos v květnu s plánovaným termínem dokončení v listopadu 2020.

29.duben Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

Na zimní údržbě kraj ušetřil 45 milionů korun

Zima se již definitivně rozloučila a je tak možné bilancovat. V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun. Na silnicích II. a III. třídy najely posypové vozy 313 tisíc kilometrů a vysypaly na ně 8 800 tun soli, přes 6 300 tun inertního materiálu a 2 800 kubíků solanky.

28.duben Nálezci železné sekery na Jičínsku patří odměna

Nálezci železné sekery na Jičínsku patří odměna

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o vyplacení odměny ve výši 60 tisíc korun nálezci železné sekery na území obce Bašnice na Jičínsku. Jedná se o zcela ojedinělý nález nejen v národním, ale i ve středoevropském měřítku, vyrobený na našem území mezi 9. a 10. stoletím.

28.duben Královéhradecký kraj připravuje výběr drážních dopravců

Kraj připravuje výběr drážních dopravců

Od celostátní změny jízdních řádů v prosinci 2021 bude veřejná drážní osobní doprava v Královéhradeckém kraji zajištěna podle nových smluv, a to na dobu následujících deseti let. Výběr nových dopravců připraví vyjednávací tým pod vedením prvního náměstka hejtmana Martina Červíčka.

27.duben Zateplení jičínské školy stálo téměř 19 milionů korun

Všechny krajské školy loni hospodařily v černých číslech

V zisku skončilo za rok 2019 celkem 69 krajských příspěvkových organizací v oblasti školství, zbylé tři skončily s vyrovnaným výsledkem. Většinu z celkového zisku ve výši přes 15 milionů korun převede Královéhradecký kraj do rezervního fondu, menší část půjde do fondu odměn.

24.duben Kraj se připravuje na distribuci ochranných pomůcek

Královéhradecký kraj rozdělil ochranné pomůcky pohřebním službám

V souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru zmapoval Královéhradecký kraj aktuální potřeby v oblasti pohřebnictví a pohřebních služeb a jejich nutného vybavení ochrannými pomůckami. Na základě získaných požadavků kraj během tohoto týdne rozdělil poskytovatelům pohřebních služeb 5700 kusů osobních ochranných pomůcek.

24.duben Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky

Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky

Téměř tři desítky čističek vzduchu schopných zachytit koronavirus začaly sloužit Domovu U Biřičky. Querywater – zařízení, které vyvinula česká firma Ecoone Europe, čistí vzduch, filtruje ho a vyrábí z něj pitnou vodu. Kromě toho tato technologie podle laboratorních testů dokáže zachytit nebezpečné viry a bakterie. Hradecký domov pro seniory se tak stal vůbec prvním sociálním zařízením v Česku, které podobnou technologii v souvislosti s bojem proti koronaviru využívá.

24.duben Rada vybrala další dva autobusové dopravce. Zbývá vysoutěžit Hradecko

Veřejná doprava pomůže náběhu výroby v kvasinské automobilce

Nejvýznamnější průmyslový podnik v Královéhradeckém kraji – automobilka v Kvasinách – obnovuje v pondělí 27. 4. výrobu po odstávce vynucené epidemií koronaviru. Náběhu výroby v průmyslové zóně na Rychnovsku se přizpůsobuje i veřejná doprava. Královéhradecký kraj obnovuje speciální linky, které svážejí zaměstnance z Rychnovska, Náchodska i Trutnovska.