Aktuality

5.květen Most v Nechanicích čeká omezení

Most v Nechanicích čeká omezení

Až do plánované rekonstrukce budou na mostě evidenční číslo 323-007 v Nechanicích platit omezení pro motoristy. Rychlost se od pondělí 11. května sníží na 30 kilometrů v hodině a začne platit úprava přednosti v jízdě. Zatížitelnost pro běžný provoz bude 19 tun.

5.květen Zastupitelstvo schválilo finance na přesun dat pro nemocniční informační systém

Zastupitelstvo schválilo finance na přesun dat pro nemocniční informační systém

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili dotaci ve výši 16,5 milionu korun pro Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který touto částkou uhradí přesun dat do nově zřizovaného nemocničního informačního systému (NIS) a integraci NIS se stávajícími systémy provozovanými v nemocnicích, jako je ekonomický systém, objednávkový systém či systém pro lékárny.

4.květen Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun

Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun

Královéhradecký kra letos v Programu obnovy venkova rozdělí 50,25 milionu korun mezi 72 žadatelů. Program mohou využívat obce do 3000 obyvatel na obnovu občanské vybavenosti, infrastruktury, památek či vodních nádrží, na úpravu veřejných prostranství nebo nakládání s odpady.

4.květen Krajští zastupitelé schválili dotace pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství

Krajští zastupitelé schválili dotace pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo poskytnutí dotací žadatelům v oblasti regionálního rozvoje, životního prostředí a zemědělství, které na svém posledním zasedání 20. 4. neschválilo. O těchto dotacích měli krajští zastupitelé jednat už v březnu – z důvodu epidemie koronaviru bylo ale zasedání odloženo. Zastupitelé rovněž schválili o vyhlášení dalších dotačních programů.

4.květen Královéhradecký kraj hodlá znovu vyplatit stipendia medikům, nyní čeká na otevření fakult

Královéhradecký kraj hodlá znovu vyplatit stipendia medikům, nyní čeká na otevření fakult

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje bude po následující dva roky znovu pomáhat se zajištěním lékařů pro krajské nemocnice. Zastupitelé uvolnili čtyři miliony korun, které fond vyplácí medikům v posledním roce studia jako stipendia. Vyhlášení programu a podávání žádostí nyní závisí na otevření lékařských fakult, ve kterých nyní výuka neprobíhá.

3.květen Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje nominace

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje nominace

Soutěž, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, oceňuje úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čas nezištně věnují druhým. Znáte takové ženy? Nominujte je do soutěže Žena regionu.

30.duben Krajské nemocnice obnovují běžný provoz. Přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

Krajské nemocnice obnovují běžný provoz. Přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

Provoz v krajských nemocnicích se čím dál více podobá běžnému režimu, přesto je tu ještě celá řada omezení, která brání obnovit provoz v plné šíři. Nemocnice v Náchodě, Jičíně a v Trutnově mají stále vyčleněná lůžka pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 a v provozu stále zůstávají ve všech krajských nemocnicích odběrná místa, která obsluhuje vyčleněný personál. Kvůli uzavřeným školám také desítky zdravotních sester v domácnosti pečují o děti, v nemocnicích je proto složitá personální situace. K plánovaným výkonům a do ambulancí už ale postupně nemocnice zvou pacienty, kterým byl termín v březnu zrušen, nebo nemohli přijít na kontrolu.

30.duben Kraj bude šetřit

Kraj bude šetřit

Královéhradecký kraj očekává koncem roku výpadek daňových příjmů ve výši půl miliardy korun. Letošní rozpočet čekají škrty.

29.duben Krajští zastupitelé se znovu sejdou 4. května v sále hradeckého Adalbertina

Krajští zastupitelé se znovu sejdou 4. května v sále hradeckého Adalbertina

Další jednání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje se uskuteční 4. května od 10 hodin v sále společenského domu Adalbertinum v Hradci Králové. Krajský úřad přistoupil ke změně jednacích prostorů z důvodu bezpečnostních opatření kvůli šíření koronaviru, která nakazují mezi osobami minimální rozestupy dva metry.