Aktuality

13.květen Královéhradecký kraj se připravuje na ukončení nouzového stavu

Kraj se připravuje na ukončení nouzového stavu

S končícím nouzovým stavem v neděli skončí i centrální zásobování ochrannými prostředky pro boj s koronavirem. Otázku, jak nahradit výpadek státních dodávek, tak bude muset v brzké době vyřešit i Královéhradecký kraj. Doteď nakoupil prostředky za 58 milionů korun, které rozdělil nejen mezi své organizace.

13.květen Školy mají zájem o vizualizéry, kraj je získá pomocí dárcovského programu

Školy mají zájem o vizualizéry, kraj je získá pomocí dárcovského programu

Královéhradecký kraj získá finanční dar ve výši 400 tisíc korun z Dárcovského programu firmy ČEPS. Finanční prostředky určené k podpoře krajů v boji s onemocněním COVID-19 pomohou s nákupem výpočetní techniky do školských zařízení kraje i dalších potřeb spojených s online výukou a s vyučováním z domova.

12.květen Veřejná doprava obslouží na Kostelecku všechny směny

Kraj jedná se zájemci o provoz železniční dopravy

Po úspěšně zvládnutém tendru na autobusové dopravce, který je s maximální cenou 7,7 miliardy korun nejdražší veřejnou zakázku v historii Královéhradeckého kraje, leží před krajskou samosprávou další velký úkol v oblasti veřejné dopravy – zajištění provozu železniční dopravy na dalších deset let. Se zájemci o poskytování této veřejné služby již vede Královéhradecký kraj přímá jednání.

12.květen Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2019/2020 vyhlásil stipendia pro studenty 6. ročníků lékařských fakult ve studijním programu všeobecné lékařství, kteří mají zájem v budoucnu pracovat pro poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje. Žádostí lze podávat do 5. června, na vyplacení stipendií má fond připraveno 5,6 milionu korun.

7.květen Mezinárodní visegrádský fond pomáhá v boji proti koronaviru

Mezinárodní visegrádský fond pomáhá v boji proti koronaviru

Mezinárodní visegrádský fond nastavil nové formy spolupráce v návaznosti na současnou krizovou situaci. Vedle pravidelných oblastí podpory nově vítá i inovativní nápady a budování specifických kapacit pro řešení důsledků pandemie covid-19. Zájemci mohou zasílat přihlášky do 1. června.

7.květen Vyšlo květnové číslo U nás v kraji

Vyšlo květnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

6.květen Vlakem až za polské hranice! Kraj obnovuje přeshraniční železniční dopravu

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se postupně vrací k normálu

Vzhledem k epidemiologické situaci v ČR a postupnému rozvolňování vládních opatření přistupuje Královéhradecký kraj k postupnému rušení mimořádných opatření ve veřejné dopravě. Vlakové i autobusové spoje přibydou v pondělí 11. května, další pak o dva týdny později.

6.květen Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun

Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun

Královéhradecký kraj pokračuje v nakupování ochranných pomůcek pro boj s koronavirem. Podařilo se mu zajistit více jak 309 tisíc respirátorů a 481 tisíc ústenek. Nově pořídil i několik desítek bezkontaktních teploměrů a oxymetrů. Kraj za ochranné pomůcky zatím utratil z vlastních zdrojů téměř 58 milionů korun. Nyní se připravuje na centrální nákup ochranných pomůcek.