Aktuality

26.květen Pod lízátky už je živo. V Hradci začaly krajské dožínky

Královéhradecké dožínky letos nebudou

Představenstvo Regionální agrární komory Královéhradeckého kraje po dohodě s vedením kraje rozhodlo o zrušení letošního ročníku krajských dožínek. Důvodem je nejasný vývoj epidemie koronaviru a opatření proti jeho šíření, které by akce s vysokou návštěvností nesplňovala. Královéhradecký kraj každoročně krajské dožínky podporuje.

26.květen Dnes byl vyhlášen Černý den pro obce a kraje

Dnes byl vyhlášen Černý den pro obce a kraje

Královéhradecký kraj se připojil k protestu, který vyhlásil Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR. Poslanecká sněmovna v úterý 26. května rozhodne o dopadech zákona o kompenzačním bonusu na samosprávy. Původní návrh Vlády ČR počítá s tím, že část kompenzací bude uhrazená ze sdílených daní a výrazně se dotknout rozpočtů krajů, měst a obcí.

21.květen Královéhradecký kraj se připojil k výzvě k dřívějšímu otevření česko-polských hranic

Královéhradecký kraj se připojil k výzvě k dřívějšímu otevření česko-polských hranic

Čtyři české kraje a polské Dolnoslezské vojvodství společně vyzývají k dřívějšímu znovuotevření česko-polských hranic. Kraje žádají zrušení dopravních omezení ve stejný termín jako v případě ostatních zemí Visegrádu, Rakouska a Německa, tedy 26. května, kdy budou probíhat kontroly už jen namátkově. Podle nich není důvod pro odlišný režim pro česko-polské hranice.

21.květen Online výuka mění školy

Online výuka mění školy

Královéhradecký kraj v době uzavření škol přišel s nabídkou pomoci pedagogům všech typů škol v oblasti online vzdělávání, a to prostřednictvím webových stránkách ŠKOLY SOBĚ. Tato iniciativa však nekončí, kraj ji plánuje dále rozvíjet a školy v používání online nástrojů podporovat.

18.květen Do autobusů stále zadními dveřmi. Kraj dává dopravcům více času na nákup ochranných pomůcek

Od soboty pojedou všechny spoje

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. 5. plně vrátí do normálu. Královéhradecký kraj tak reaguje na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

18.květen V Trutnově roste centrum duševního zdraví. Hotové by mělo být v srpnu 2020

Výstavba trutnovského centra duševního zdraví míří do finále

V Trutnově pomalu finišují stavební práce na novém centru duševního zdraví. Díky krajské investici za zhruba 55 milionů zde vznikne odpovídající zázemí pro mobilní či krizové služby, nebo centrum denních aktivit pro pacienty s duševním onemocněním. Většinu nákladů na projekt pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

15.květen Obyvatelé kraje o své poštovní služby nepřijdou, říká hejtman Štěpán

Obyvatelé kraje o své poštovní služby nepřijdou, říká hejtman Štěpán

Hejtman Jiří Štěpán a generální ředitel České pošty Roman Knap jednali o způsobu zajištění služeb, které občanům Česká pošta poskytuje ve všech lokalitách Královéhradeckého kraje. Navázali tak na společné prosincové jednání ohledně udržení sítě poštovních poboček v kraji. Dále jednali o rozšíření nabídky služeb a spolupráci obcí v rámci projektu Pošta Partner. Vyhodnotili i dopad pandemie na rozvoj poštovních služeb v kraji.

14.květen Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Rada Královéhradeckého kraje vzala na vědomí informace o dopadech opatření v souvislosti s epidemií COVID-19 na rozpočty sociálních služeb. Jedná se o částku více jak 41 milionů korun od počátku nouzového stavu do dubna. Vznikly například materiálové a personální vícenáklady, kraj snížil kapacitu pobytových služeb, zajistil odměny pracovníkům a další opatření.