Aktuality

15.červenec Stavba za 48 milionů korun umožní činnost centra odborné podpory pro sluchově postižené

Stavba za 48 milionů korun umožní činnost centra odborné podpory pro sluchově postižené

Královéhradecký kraj zahájil stavbu specializovaného centra pro zajištění komplexní odborné podpory rodinám s dětmi se sluchovým postižením v rámci celé republiky. Projekt za více než 48 milionů korun bude součástí VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova Hradec Králové. Financování ve výši 21,8 milionu korun zajistí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, zbytek peněz uhradí kraj ze svého rozpočtu. Dokončení stavby Centra komplexní podpory klientů se sluchovým postižením je plánováno na květen 2021.

14.červenec Kraj letos plánuje opravit další silnice za 238 milionů korun

Kraj letos plánuje opravit další silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využije na to dotaci 238,4 milionu korun, kterou mu přislíbil stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Opravovat se bude mimo jiné v hradeckých Věkoších, ve Dvoře Králové nad Labem či úsek mezi Kostelcem nad Orlicí a Čermnou nad Orlicí.

13.červenec Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vypsal 17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020.

13.červenec Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

V sobotu 1. srpna se uskuteční světová vernisáž výstavy Politické kresby Josefa Čapka 1933-1938. Vernisáž proběhne v rámci slavnostního zahájení výročního ochotnického festivalu 90. Jiráskův Hronov v budově Papírny. Po celý následující týden bude probíhat samotná výstava, kterou vytvořil Urlich Grochtmann ze společnosti Čapek-Gesellschaft. Putovní výstava bude uspořádána v české verzi.

10.červenec Symbolické křesadlo oceňuje práci dobrovolníků

Symbolické křesadlo oceňuje práci dobrovolníků

Pět dobrovolnic v Královéhradeckém kraji převzalo z rukou hejtmana Jiřího Štěpána ocenění za dobrovolnickou činnost a pomoc druhým. Laureátky letošních cen pomáhají například s doučováním dětí, dělají společnost onkologicky nemocným pacientům či připravují volnočasové aktivity pro seniory.

10.červenec Náchodskou stavebku čeká rekonstrukce, hotová bude ještě letos

Náchodskou stavebku čeká rekonstrukce, hotová bude ještě letos

Královéhradecký kraj investuje více než 20 milionů korun do rekonstrukce elektroinstalace a zdravotně technických rozvodů ve Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii Náchod. Stavební práce začaly koncem června s plánovaným termínem ukončení v prosinci letošního roku. Celkové náklady na rekonstrukci náchodské školy plně hradí kraj ze svého rozpočtu.

9.červenec Královéhradecký kraj se stal Krajem paměti národa

Královéhradecký kraj se stal Krajem paměti národa

Královéhradecký kraj a obecně prospěšná společnost Post Bellum dnes uzavřely memorandum o další spolupráci a vzájemné pomoci při uchovávání příběhů pamětníků a prezentaci poznatků široké veřejnosti.

9.červenec Kraj zrekonstruuje dvě patra trutnovské nemocnice

Kraj zrekonstruuje dvě patra trutnovské nemocnice

Rada Královéhradeckého kraje schválila vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci dvou pater pavilonu A trutnovské nemocnice. Novější prostředí tím získají plicní, kožní, oční a ORL oddělení za téměř 16,5 milionu korun. Financování zajistí kraj ze svého rozpočtu.

8.červenec Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

4.červenec Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Začala oprava silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou

Mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou začala rekonstrukce silnice II/327 v hodnotě přes 143 milionů korun. Většinu nákladů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Práce zahrnují rekonstrukci vozovky a revitalizaci odvodnění.