Aktuality

23.září Kraj významně pomáhá dobrovolným hasičům

Kraj významně pomáhá dobrovolným hasičům

Za končící čtyřleté volební období poskytl Královéhradecký kraj dobrovolným hasičům téměř 100 milionů korun. Peníze pomohly s opravou a výstavbou nových zbrojnic, s nákupem vozidel, techniky a dalšího vybavení i s pořádáním významných sportovních a kulturních akcí.

23.září Příprava krajské strategie pro kulturu a památkovou péči míří do finále

Příprava krajské strategie pro kulturu a památkovou péči míří do finále

Analýza dat pro přípravu nové strategie pro kulturu a památkovou péči pro roky 2021–2027, která kraji umožní efektivněji podporovat kulturní dění na svém území, je hotová. Pracovníci odboru kultury krajského úřadu dokončují poslední detaily, například doplňující hodnocení kulturních a kreativních průmyslů, která je specifickou oblastí s těžko přístupnými daty.

23.září Česká pošta začne v Královéhradeckém kraji testovat mobilní poštu

Česká pošta začne v Královéhradeckém kraji testovat mobilní poštu

Česká pošta od 1. října vyšle do Královéhradeckého kraje první vůz mobilní pošty. V přestavěné dodávce klienti získají veškeré základní poštovní i finanční služby, které by dostali i v kamenné pobočce. Tímto krokem chce Česká pošta udržet dostupnost svých služeb i v nejmenších obcích. Kraj tuto iniciativu vítá a podporuje.

22.září Kraj udělil Ceny sociálních služeb

Kraj udělil Ceny sociálních služeb

Královéhradecký kraj ocenil města, organizace i jednotlivce Cenou sociálních služeb, která má za cíl upozornit a především ocenit výjimečné a úspěšné projekty a činnosti osobností v oblasti sociálních služeb.

22.září Nový pavilon jičínské nemocnice má zelenou. Kraj vyhlásí tendr na zhotovitele

Nový pavilon jičínské nemocnice má zelenou. Kraj vyhlásí tendr na zhotovitele

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací nového pavilonu Oblastní nemocnice Jičín. Nejvyšší cenová nabídka veřejné zakázky může být 534 milionů korun bez DPH. V ceně je také opce ve výši 60 milionů korun na vybudování náhradního zdroje energie. Stavební práce by mohly začít na jaře roku 2021.

21.září Pět míst v kraji, kde osoby v karanténě či izolaci mohou odevzdat svůj hlas

Pět míst v kraji, kde osoby v karanténě či izolaci mohou odevzdat svůj hlas

Volební stanoviště pro hlasování z motorového vozidla (tzv. drive-in hlasování) pro volby do zastupitelstev krajů a do Senátu budou umístěná v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a Trutnově. Hlasovat zde bude možné ve středu 30. září 2020 od 7:00 do 15:00 hodin, a to výlučně z motorového vozidla.

21.září Informační centra hodnotila nejistou sezónu

Informační centra hodnotila nejistou sezónu

Setkání turistických informačních center (TIC) z Pardubického a Královéhradeckého kraje hostil letos Pardubický kraj v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Pracovníci východočeských „íček“ se sešli, aby zhodnotili letošní sezónu a zároveň zkoordinovali plány do budoucna.