Aktuality

3.červen Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily

Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily

Královéhradecký kraj nakoupil v rámci projektu AUTA KHK - Alternativní, udržitelné, trendy automobily pro Královéhradecký kraj tři nové elektromobily Nissan Leaf včetně dobíjecích stanic za více jak 2,6 milionu korun. Využívat je budou zaměstnanci krajského úřadu při služebních cestách. Na pořízení se finančně podílel Královéhradecký kraj a Státní fond životního prostředí ČR.

2.červen Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

2.červen Milionová modelka pomůže budoucím veterinářům

Milionová modelka pomůže budoucím veterinářům

Středoškoláci z hradecké veterinární školy nacvičují porod telete a dojení krávy na novém výukovém modelu. Hodnota modelu krávy v životní velikosti včetně telete činí 1,3 milionu korun. Učební pomůcku vyrobila na zakázku veterinární univerzita v Kanadě. Jedná se o první model vyrobený pro evropský trh.

2.červen Koncert k výročí narození T. G. Masaryka 14. června

Koncert k výročí narození T. G. Masaryka 14. června

Letos uplyne 170 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Na Pivovarském náměstí v Hradci Králové proto zazní nejen jeho milované lidové písně, ale také krásné árie a dueta z českých oper Hubička, Prodaná nevěsta a další.

1.červen Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření tamního domova pro seniory ve výši 176,8 milionu korun. Kraj s městem hodlá zařízení výrazně zmodernizovat a navíc rozšířit o 29 nových lůžek. Se zahájením výstavby se počítá na konci roku 2020.

29.květen Vítězem první architektonické soutěže je tým slovenských architektů

Vítězem první architektonické soutěže je tým slovenských architektů

Rada Královéhradeckého kraje potvrdila vítěze první architektonické soutěže, veřejné zakázky s názvem Sportovní hala pro tělesnou výchovu – Nová Paka a rozhodla o uzavření smlouvy o dílo. Nejúspěšnější se stal návrh ateliéru studený architekti, s. r. o., ze Slovenské republiky, jehož tým nyní zpracuje projektovou dokumentaci.

29.květen Kraj podpoří preventivní programy Spirála pro děti a mládež

Kraj podpoří preventivní programy Spirála pro děti a mládež

Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelstvu schválit individuální dotaci ve výši 350 tisíc korun neziskové organizaci PROSTOR PRO. Finanční prostředky pomohou zajistit preventivní programy Spirála určené pro žáky základních a středních škol, které o ně projevují velký zájem.

29.květen Kraj zaktualizuje projekt na výstavbu operačních sálů dvorské nemocnice

Kraj zaktualizuje projekt na výstavbu operačních sálů dvorské nemocnice

Královéhradecký kraj nechá zrevidovat a upravit projektovou dokumentaci pro přístavbu operačních sálů na dvorním traktu laboratoří Městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Rada schválila navýšení krajského rozpočtu o 300 tisíc korun na revizi a úpravu projektové dokumentace. S výstavbou operačních sálů se počítá v rámci přístavby prvního patra laboratoří, která se otevřela v roce 2017.

28.květen Cena Jože Plečnika ocení významné osobnosti. Ceny Patria Nostra ocení nejlepší stavbu. Nominace zasílejte do 10. června

Cena Jože Plečnika ocení významné osobnosti. Cena Patria Nostra ocení nejlepší stavbu. Nominace zasílejte do 10. června

Až do 10. června můžete zasílat nominace na laureáty Ceny Patria Nostra pro nejlepší stavbu a Cenu Jože Plečnika pro významnou osobnost, která se v uplynulých 30 letech zasadila o rozvoj venkova v našem kraji. Královéhradecký kraj se tak připojuje k projektu Náš venkov 1990–2020. Slavnostní ceremoniál se uskuteční 1. října 2020 ve Španělském sále Pražského hradu.