Aktuality

22.březen Profesionální hasiči v Rychnově nad Kněžnou mají nový výcvikový polygon

Profesionální hasiči v Rychnově nad Kněžnou mají nový výcvikový polygon

V Rychnově nad Kněžnou poslouží profesionálním hasičům nový polygon za více než 7 milionů korun. Toto zařízení slouží pro simulaci složitých variant zásahů, hlavně v nebezpečném průmyslovém prostředí s velmi vysokými teplotami a za použití dýchací techniky a ochranných obleků. Zdokonalovat se zde budou nejen profesionální, ale i dobrovolní hasiči.

22.březen Hvězdárna na Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Hvězdárna na Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signální světlice, Česko totiž propojí Keltský telegraf. Letos už podesáté. Smyslem Keltského telegrafu je spojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.

21.březen Kraj oficiálně obnovil spolupráci s Banskobystrickým krajem

Kraj oficiálně obnovil spolupráci s Banskobystrickým krajem

Při návštěvě Banskobystrického kraje dnes hejtman Jiří Štěpán podepsal memorandum o spolupráci společně s tamním hejtmanem Jánem Lunterem. Záměrem je posílit nejen vztahy přátelské, ale také ekonomické a kulturní. První dohoda o spolupráci byla podepsána již jednou v roce 2003.

21.březen Vedení kraje chce přilákat více turistů do regionu

Vedení kraje chce přilákat více turistů do regionu

Královéhradecký kraj připravuje založení krajské organizace destinačního managementu (DMO), jejímž prostřednictvím chce zvýšit poptávku turistů po regionu. Nová organizace zastřeší a sjednotí aktivity jednotlivých subjektů v kraji, které se podpoře turistického ruchu věnují, aby jejich dopad byl co nejefektivnější. Pokud založení společnosti krajští zastupitelé schválí, naplno začne fungovat od roku 2020.

21.březen V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

Rekonstrukce interny Nemocnice Broumov jde do finále. Rada Královéhradeckého kraje vybrala stavebníka na dokončení úprav jednotky intenzivní péče (JIP). Stavba, v rámci které vznikne malý zákrokový sál a další pokoj, bude stát zhruba 6,3 milionu korun bez DPH a hotova má být na konci června 2019.

19.březen Kraj zajistil autobusovou dopravu od začátku dubna

Kraj zajistil autobusovou dopravu od začátku dubna

Autobusy v Královéhradeckém kraji vyjedou 1. dubna ve stejném rozsahu a kvalitě, jako tomu bylo dosud. Radní schválili nové smlouvy s osmi dopravci, kteří k 31. březnu vypověděli smlouvy. Ročně kraj u dopravců objednává na 18,5 milionu kilometrů, letos za to zaplatí o 27 milionů korun více oproti předpokladům v kalendářním roce.

18.březen Muzeum války 1866 v sobotu zahajuje turistickou sezónu

Muzeum války 1866 v sobotu zahajuje turistickou sezónu

Tradiční salva s pušek a děla zahájí v sobotu 23. března od 14:00 turistikou sezónu v Muzeu války 1866. Pořadatelé připravili pestrý program spojený se křtem nově vydaných publikací. Během celého dne bude vstup do muzea zdarma.

18.březen
Jičínská nemocnice má dostat novou vrátnici a lékárnu

Jičínská nemocnice má dostat novou vrátnici a lékárnu

Královéhradecký kraj podruhé vyhlásil veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice. Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky kraj stanovil na 36,3 milionu korun bez DPH.