Aktuality

15.červenec Tendr na autobusovou dopravu pokračuje, ÚOHS zastavil řízení

Tendr na autobusovou dopravu pokračuje, ÚOHS zastavil řízení

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení vedené na podnět Autobusové dopravy s. r. o. Podbořany. Nyní probíhá vypořádání námitek dalších autobusových společností proti rozhodnutí kraje, který má v tuto chvíli vybrané dopravce na zajištění linkové dopravy ve všech oblastech na deset let.

12.červenec Do Hradce Králové přijedou nejlepší karatisté ze všech koutů světa

Do Hradce Králové přijedou nejlepší karatisté ze všech koutů světa

Na červencovém Mistrovství světa karate SKIF 2019, který se koná v ČPP Aréně v Hradci Králové od 19. do 21. července, se představí celkem 1761 závodníků z 50 reprezentačních týmů. O cenné kovy se bude bojovat v soutěžích kata (technické sestavy) a kumite (zápas) a to ve všech věkových kategoriích. Kromě bojů o medaile se organizátoři šampionátu pokusí i o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v počtu cvičících sestavu kata Heian Shodan.

10.červenec Kameny zmizelých připomínají hrdinství odbojářů druhé světové války

Kameny zmizelých připomínají hrdinství odbojářů druhé světové války

V osadách Bohdašín a Končiny u Červeného Kostelce na Náchodsku se vzpomínalo na některé z obětí nacistického režimu. Konkrétně na výsadkáře Jiřího Potůčka ze skupiny Silver A a odbojáře, kteří mu v posledních dnech jeho života pomáhali. Všichni za to zaplatili životem. Při odhalení Kamenů zmizelých zavzpomínali na hrdiny odboje společně s jejich potomky také představitelé Královéhradeckého kraje či Sokola.

10.červenec Královéhradecký kraj efektivně nakoupil energie pro následující dva roky na kladenské komoditní burze

Královéhradecký kraj efektivně nakoupil energie pro následující dva roky

Královéhradecký kraj už pošesté nakoupil energie na Českomoravské komoditní burze Kladno. Na následující dva roky si zajistil celkem 66 tisíc megawatthodin elektřiny a 133 tisíc megawatthodin zemního plynu do 728 elektroměrů a plynoměrů za ceny nižší, než za které se obchodovalo v loňském roce. Trendu zdražování energií se kraj loni vyhnul, neboť nákupem v roce 2017 si zajistil dodávky pro roky 2018 a 2019. S vyššími cenami se musel potýkat až letos, ceny elektřiny a plynu však sestoupily z loňských maximálních hodnot.

10.červenec Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Radní Královéhradeckého kraje vybrali dodavatele stavebních prací pro rekonstrukci silnice III/2961 v Janských Lázních, kterým bude společnost M – SILNICE, a. s. Rekonstrukce úseku o délce 1,4 km se uskuteční za úplné uzavírky. Auta se sem znovu vrátí v roce 2020.

9.červenec Nová brožura nabízí tipy na výlety po Královéhradeckém kraji veřejnou dopravou

Nová brožura nabízí tipy na výlety po Královéhradeckém kraji veřejnou dopravou

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českými drahami vydal brožuru s tipy na výlety, kam se turisté pohodlně dostanou veřejnou dopravou. Na každé stránce naleznou zajímavé místo – třeba zámek Hrádek u Nechanic či Ratibořice a vedle podrobný popis i s mapkou, jak se na místo dopravit. Kniha je k dostání zdarma na celém území kraje.