Aktuality

22.říjen Základy bastionu jsou pod Gayerovými kasárnami velmi dobře zachovalé

Základy bastionu jsou pod Gayerovými kasárnami velmi dobře zachovalé

Při opravách Gayerových kasáren objevili archeologové pozůstatky bývalé hradecké pevnosti. Základy hradební zdi (tzv. bastionu) a kavalíru jsou velmi dobře zachovalé a po dokončení přístavby muzea je bude moci obdivovat i veřejnost. Kraj plánuje ukončit rekonstrukci bývalého vojenského objektu v roce 2021 a investuje do ní minimálně 282 milionů korun.

17.říjen Řidiči sypačů se proškolí na hradeckém polygonu

Řidiči sypačů se proškolí na hradeckém polygonu

Silničáři Královéhradeckého kraje jsou na nadcházející zimní sezonu připraveni. Sklady posypových materiálů jsou plné a k odklízení sněhu se připravuje technika, včetně deseti nových kusů.

17.říjen Královéhradecký kraj pomůže při prověření případu malé Leontýnky

Královéhradecký kraj pomůže při prověření případu malé Leontýnky

Zveřejňujeme vyjádření hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána po dnešní schůzce k případu malé Leontýnky, která se narodila v červnu v Pardubické nemocnici poté, co ji sem dopravila královéhradecká záchranná služba. Nemocnice minulý týden přiznala pochybení v léčbě streptokokové infekce, kvůli čemuž má dítě trvalé následky.

17.říjen Novobydžovské odborné dílny a učebny prošly modernizací

Novobydžovské odborné dílny a učebny prošly modernizací

Královéhradecký kraj ukončil dva projekty, kterými zajistil modernizaci odborných učeben a zateplení dílenského areálu Na Švarcavě Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově. Projekty hrazené z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu a programu Životní prostředí a rozpočtu kraje vyšly na 26 milionů korun s DPH.

16.říjen Zlatý poklad z Náchodska bude k vidění jen jediný den

Zlatý poklad z Náchodska bude k vidění jen jediný den

Na Náchodsku objevil muž venčící psa zlaté dráty z mladší doby kamenné. Nález je co do množství a zachovalosti ojedinělý. Archeologové poklad představí veřejnosti jen v sobotu 19. října v rámci Mezinárodních dnů archeologie.

15.říjen Více jak 12 milionů korun půjde na rozvoj činností s dětmi a mládeží

Více jak 12 milionů korun půjde na rozvoj činností s dětmi a mládeží

Královéhradecký kraj rozdělí v oblasti vzdělávání přes 12 milionů korun. Do dotačních programů Etická výchova ve školách, Inovace ve vzdělávání a Rozvoj nadání mohou žádat školy jiných zřizovatelů, krajské školy obdrží finanční prostředky, které jsou určeny na rozvoj činností s dětmi a mládeží, formou účelového příspěvku.

11.říjen Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Vicepremiér vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil závod Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Během návštěvy automobilky se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem, radním Václavem Řehořem a starosty přilehlých obcí, kterých se rozvíjející průmyslová zóna Solnice-Kvasiny dotýká.