Aktuality

17.květen
Startuje jedenáctý ročník soutěže o nejkrásnější proměnu

Startuje jedenáctý ročník soutěže o nejkrásnější proměnu

Asociace Entente Florale CZ každoročně pořádá putovní Výstavu Má vlast cestami proměn, která přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu. Jedenáctý ročník národní putovní výstavy startuje v sobotu 18. května v Praze na Vyšehradě.

17.květen Na boj s kyberkriminalitou půjdou tři miliony eur

Na boj s kyberkriminalitou půjdou tři miliony eur

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje je vedoucím partnerem mezinárodního projektu na boj proti kyberkriminalitě s rozpočtem přes tři miliony eur. Evropská unie ho prostřednictvím operačního programu Interreg V-A Česká republika-Polsko podpoří dotací ve výši 2,6 milionu eur.

16.květen Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy

Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy

Do dnešního dne mohli uchazeči o zajišťování veřejné linkové dopravy podávat své nabídky. Ti úspěšní se podělí o historicky největší veřejnou zakázku Královéhradeckého kraje v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

14.květen Během Královéhradecké muzejní noci se otevře devět muzeí a galerií

Během Královéhradecké muzejní noci se otevře devět muzeí a galerií

Tento pátek 17. května od šesti večer začne Královéhradecká muzejní noc a potrvá až do půlnoci. Muzea a galerie v Hradci Králové a okolí si pro tento speciální večer připravila nevšední program, ale už jenom vidět jejich interiéry za úplně jiného světla – tedy v noci, stojí za vidění. Přečtěte si, kam můžete během páteční noci vyrazit.

14.květen CYKLO GLACENSIS 2017

Startuje Cyklo Glacensis 2019

Propagační cyklojízda Cyklo Glacensis již po osmnácté zahajuje cyklistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Koná se v pátek 17. května s finanční podporou Královéhradeckého a Pardubického kraje.

10.květen Začal další ročník Vesnice roku. Přihlašování poběží do 30. dubna

Na titul Vesnice roku aspiruje v kraji 12 obcí

Začal boj o letošní titul Vesnice roku. V Královéhradeckém kraji se o něj uchází 12 obcí. Hodnotící komise je navštíví během posledního květnového týdne. Slavnostní předání ocenění se uskuteční ve vítězné obci 10. srpna.

9.květen Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi

Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova otevřela ve čtvrtek nově zrekonstruované školní dílny pro své žáky. Škola tím zvýší kvalitu odborné výuky. Rekonstrukce dílen stála více jak 13,3 milionu korun s DPH.