Aktuality

22.leden Královéhradecký kraj ubytuje všechny klienty Domova seniorů Metuj

Královéhradecký kraj ubytuje všechny klienty Domova seniorů Metuj

Neregistrovaný poskytovatel sociálních služeb Domov seniorů Metuj v Novém Městě nad Metují se nejspíše zavře dříve, než jeho vedení původně avizovalo, tedy do konce března. Královéhradecký kraj proto pomohl najít všem klientům náhradní ubytování. Nejpozději do konce ledna budou všichni klienti přestěhováni do jiných zařízení sociálních služeb, případně se vrátí do domácího prostředí.

21.leden Kraj chce zlepšit kvalitu vody v Rozkoši

Kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního díla Rozkoš. Naplňuje tak cíl, který přijali krajští zastupitelé již v roce 2016. Omezí se tak vnos fosforu do vodní nádrže, která je vyhledávaným cílem vodní i jiné turistiky.

21.leden Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun

Celkem 180 milionů korun obdrželi žadatelé prostřednictvím programových dotací Královéhradeckého kraje. Nejvíce prostředků, téměř 100 milionů, šlo na regionální rozvoj. Na ochranu životního prostředí poskytl kraj 40 milionů. Více než 24 miliony podpořil sport, vzdělání a volnočasové aktivity dětí a mládeže. Oblast kultury a památkové péče získala 17 milionů.

20.leden Orlické hory budou opět patřit musherům. Po čtyřiadvacáté se pojede Šediváčkův long

Orlické hory budou opět patřit musherům. Po čtyřiadvacáté se pojede Šediváčkův long

Jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě se po čtyřiadvacáté pojede v Orlických horách. Do Deštného se na start závodu sjede tradičně více než 100 musherů z České republiky, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Nizozemska, Chorvatska, Maďarska a Polska a kolem 700 tažných psů, které čeká tradiční 200 kilometrů dlouhá čtyřetapová trať a 300 kilometrů dlouhá pětietapová trať nevyzpytatelnou a krásnou přírodou Orlických hor. Závodit se bude od 21. do 25. ledna.

18.leden V Lubawce se jednalo o budoucnosti D11 a polské S3

V Lubawce se jednalo o budoucnosti D11 a polské S3

V polské Lubawce se uskutečnila informační schůzka, na které zástupci českých i polských silničářů informovali zástupce veřejné správy i novináře o stavu budování dálnice D11 na české straně a rychlostní silnice S3 v Polsku. Obě komunikace se mají potkat právě poblíž Lubawky a výrazně odlehčit silnicím v regionu přetíženým tranzitní dopravou.

17.leden Začaly veletrhy cestovního ruchu a kraj již získal první ocenění

Začaly veletrhy cestovního ruchu a kraj již získal první ocenění

Královéhradecký kraj se prezentoval na letošním prvním turistickém veletrhu GO – Regiontour v Brně, kde získal 2. místo ve Velké ceně cestovního ruchu v kategorii elektronický produkt. Kraj totiž nechal vyvinout unikátní aplikaci Visit.More, která nabízí rozšířenou realitu v cestovním ruchu. Skrze obrazovku mobilního telefonu přenese návštěvníky barokního areálu v Kuksu i Archeoparku Všestary o několik století zpět v čase.

17.leden Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová

Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová

O cenné kovy na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji zabojuje 101 sportovců Královéhradeckého kraje. Nejvíce si věří v běžeckém lyžování, snowboardu, karate, lyžařském orientačním běhu, alpských disciplínách, šáchách a skicrossu. Slavnostní zahájení olympiády se uskuteční 19. ledna v 15 hodin v KV Aréně a mladí talenti ze všech 13 krajů republiky a hlavního města Prahy budou do 24. ledna soupeřit o medaile v 12 sportech.

17.leden V porodnicích krajských nemocnic se v loňskén roce narodilo 3104 dětí

V porodnicích krajských nemocnic se v loňskén roce narodilo 3104 dětí

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3104 novorozenců. V porovnání s rokem 2018 se tak roce 2019 v krajských porodnicích narodilo o 32 dětí více. Oproti děvčatům byli v mírné přesile chlapci, kterých se vloni narodilo 1632, zatímco novorozených dívek bylo 1472. Z celkového počtu dětí bylo 16 dvojčat. Rodiče své děti pojmenovali nejčastěji Eliška, Jan, Anna, Jakub, Tereza, Matěj, Tomáš nebo Ema. Největším krajským miminkem byl chlapec s porodní váhou 5300 g a 55 cm narozený v Trutnově.

15.leden Muzeum krajky Vamberk navštíví krajkářky z celé Evropy

Muzeum krajky Vamberk navštíví krajkářky z celé Evropy

Tuto sobotu Muzeum krajky Vamberk navštíví padesát krajkářek z celé Evropy, které se zde budou učit vambereckou „specialitu“ – vláčkovou krajku – a další tradiční postupy. Studijní pobyt se uskuteční díky projektu „Erasmus + Bobbin lacee“.