Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

2. 6. 2020 Autor: Lukáš Vaníček

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

Vyšlo červnové číslo U nás v kraji

Z obsahu vybíráme

Na obnovu venkova dá kraj přes 50 milionů korun

Královéhradecký kraj letos v Programu obnovy venkova rozdělí 50,25 milionu korun mezi 72 žadatelů. Program mohou využívat obce do 3000 obyvatel na obnovu občanské vybavenosti, infrastruktury, památek či vodních nádrží, na úpravu veřejných prostranství nebo nakládání s odpady.

Královéhradecký kraj opět nabídl medikům stipendia ve výši šest milionů korun

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2019/2020 vyhlásil stipendia pro studenty 6. ročníků lékařských fakult ve studijním programu všeobecné lékařství, kteří mají zájem v budoucnu pracovat pro poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje. Žádosti mohli podávat do začátku června, na vyplacení stipendií má fond připraveno 5,6 milionu korun.

Veřejná doprava se vrátila do běžného provozu

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. 5. plně vrátila do normálu. Královéhradecký kraj tak zareagoval na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

Navštivte přírodní krásy Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj je známý mnoha přírodními památkami i úkazy, které každoročně obdivují statisíce domácích i zahraničních návštěvníků. Mezi ty nejznámější patří jednoznačně Krkonoše společně s nejvyšší horou Sněžkou, či fascinující skalní labyrinty na Broumovsku a v Českém ráji.

Online výuka mění školy

Královéhradecký kraj v době uzavření škol přišel s nabídkou pomoci pedagogům všech typů škol v oblasti online vzdělávání, a to prostřednictvím webových stránek ŠKOLY SOBĚ. Tato iniciativa však nekončí, kraj ji plánuje dále rozvíjet a školy v používání online nástrojů vyučování podporovat.

K dostání i elektronicky

Pokud jste aktuální číslo zpravodaje nedostali do schránky, volejte na telefonní číslo 495 817 111, nebo nám napište na email: unasvkraji@kr-kralovehradecky.cz. Do zprávy uveďte vaši adresu a my zařídíme nápravu. U nás v kraji si můžete vyzvednout také osobně, a to v patnácti obcích s rozšířenou působností, konkrétně v místních turistických informačních centrech. Magazín si můžete přečíst také v elektronické podobě na našich stránkách, kde naleznete i archiv starších čísel.

Přejeme vám inspirativní čtení.